دنیای وب و رسانه دنیای وب و رسانه .

دنیای وب و رسانه

مزایای استفاده از پایتون

نمونه سایت b2b


تولید یک وبسایت در پایتون به‌این معناست که کدی را ساخت میکنیم که مسئول اجرا در سرور به جای مرورگر میباشد. تولید بخش سمت سرور یا این که به عبارتی backend برای ذخیره سازی داده ها یوزرها بسیار مهم و ضروری میباشد. بخش backend هم چنین روشی را که داده ها میان سرور و استفاده کننده رد و بدل می‌گردد را مدیر می‌نماید.

علاوه بر این پایتون در طول گسترش اینترنت نام‌و‌نشان یوزرها را در دست گرفتن می‌نماید. ایجاد بخش سمت سرور وظیفه پیچیده‌ای وجود ندارد، ولی اطمینان از پایداری و امنیت قادر است کاری زمانبر باشد، براین اساس در‌این سیرتکامل موردها به کار گیری از فریمورک ها بسیار موثر و کاربردی میباشد.

قواعد نوشتاری آسوده یادگیری سهل وآسان خیس
پایتون در مقایسه با گویش های برنامه نویسی مانند ++C و جاوااسکریپت یکی‌از شایسته ترین لهجه ها برای یادگیری میباشد. یکی نماد‌های بارز این گویش قواعد نوشتاری معمولی و مشابه به گویش انگلیسی آن میباشد. در واقعیت پایتون گویش فوق العاده برای افرادی که هنوز برنامه نویسی نکردند. البته برنامه نویس ها ماهر خیس با پایتون همچون لهجه مهدکودکی کردار مینمایند.

مستقل از تعصبات رایج، پایتون برای فعالیت با برنامه های وبی که اشخاص مختلفی در پباده سازی آن شرکت کردن دارا‌هستند عالیست. کد های این لهجه حقیقتاً معمولی می باشند و افرادی که قرار میباشد وارد پباده سازی پروژه شما شوند، لازم وجود ندارد دوران متعددی برای درک کردن آن‌ها صرف نمایند. قاعده نوشتاری بی آلایش پایتون نیز مزیتی برای ایجاد سیستم های ظریف و پیچیده میباشد. در‌این گویش درک ساختار و ارتباط ها فی مابین عنصرها برای توسعه و گسترش دهندگان آسانتر میباشد.

تنوع در فریمورک ها
یکی‌از بدنام ترین خصوصیت های لهجه پایتون اکوسیستم آن میباشد، به خصوص تعداد فریمورک هایی که درین گویش موجود است. از آنجایی که به کار گیری از گویش پایتون در گسترش اینترنت به واحد سنجش قابل توجهی ارتقاء یافته میباشد، ماژول های بخش اعظمی برای یاری به اشخاص در ساخت تارنما ها تولید گردیده اند.

هنگامی نوبت به فریمورک های اینترنت می‌شود، هیچ فریمورک فوق‌العاده‌ای برای پایتون به خواسته گسترش نیست، شما می‌توانید از بین ماژول های جان دار گزینش کرده و سمت سرور را به طور مستقل بسازید. با این اکنون فریمورک ها به جهت تسریع در پروسه گسترش بسیار موثر میباشند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ دی ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۰۱:۳۰ توسط:web001 موضوع: نظرات (0)

بک لینک سازی برای وب سایت

نمونه سایت b2b


بک لینک و پیوند سازی به عملیات قرار دادن پیوند سایت در تارنما های دیگر گفته می گردد که در حالتی‌که که‌این عملیات به صحت انجام گردد سبب ارتقا رنک سایت در موتورهای کاوش و در سود سبب ساز بالا رفتن تعداد محل ورود ها (یوزرها) از موتورهای کاوش خواهد بود و بلعکس در شرایطی‌که که با شیوه های غلطی انجام گردد ممکن میباشد صدمات جبران ناپذیری به وب سایت وارد آورد.

برای داده ها اضافه می‌توانید نوشته‌ی‌علمی طرز درست بک لینک و پیوند سازی برای وبسایت را مطالعه فرمایید.

بازاریابی اینترنتی و یا این که دیجیتالی چه می‌باشد
بازاریابی اینترنتی و یا این که بازاریابی دیجیتالی به جذب مشتریان نو از وب گفته می گردد که معمولا با عملیات seo و مارک سازی در اطراف وب انجام میشود. اما طریق هایی دیگر مانند تبلیغات اینترنتی نیز در سمت و سوی این عمل انجام می شود.

قابل انعطاف افزارهای طراحی وب
قابل انعطاف افزارهای مختلفی برای ساخت سایت وجود دارا‌هستند که میتوانید با به کار گیری از آن‌ها به راحتی تارنما خویش را پباده سازی فرمائید. قابل انعطاف افزارها در واقعیت عمل شمارا در کد نویسی و برنامه نویسی اینترنت معمولی میسازند و در وقت و زمانه شما صرفه جویی می‌کنند. قابل انعطاف افزارهایی نظیر Adobe Dreamweaver از این دست می باشند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ دی ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۱۵:۵۶ توسط:web001 موضوع: نظرات (0)

ویژگی یک cms خوب

نمونه سایت b2b


۵ خصوصیت اصلی که می بایست از سیستم های رئیس محتوا انتظار داشت عبارت‌اند از:

نحوه بی آلایش برای تکثیر محتوای نو: یک cms قوی بایستی دربرگیرنده یک ویرایشگر متن کارکشته در زمان حالا با ظاهری بی آلایش باشد که فرد بتواند به راحتی با آن محتوای تازه خویش را تکثیر دهد.
امکان طبقه‌بندی محتوا: سیستم های رئیس محتوا می بایست قابلیت و امکان مدل بندی و برچسب گذاری مطالب را مهیا کنند تا به راحتی بتوان مطالب را سازماندهی کرد.
قابلیت و امکان دستکاری ورقه: به جز نشر محتوا، شما بایستی گونه های مختلفی از صفحه ها را برای تارنما خویش تولید فرمائید. سیستم های رئیس محتوا می بایست برای شما ابزارهای لازم جهت انجام این فعالیت را ارائه دهند.
امکان سفارشی سازی: این امکان به‌این مفهوم میباشد که شما به راحتی بتوانید خصوصیت‌های دلخواه خویش را به اینترنت سایتتان بیشتر نمائید.
انجمن های توانمند: داشتن انجمن و حمایت کننده‌های قادر از یک cms سبب ساز می‌شود که شما در مواقع مواجه با نقص‌ صرفا نباشید. همینطور با جدیدترین به روز‌ها و مسائل امنیتی آن سیستم آشنا گردید.

شایسته ترین سیستم های رئیس محتوا
۱- WordPress

وردپرس که امروزه سهم بزرگی از بازار اینترنت را به خویش اختصاص داده و حسابی از رقبای خویش پیشی گرفته میباشد، در صدر برای بلاگ‌ نویسی پباده سازی گردیده بود. ولی امروزه با توسعه وردپرس امکان‌های بسیار متعددی به آن افزوده گردیده که همین امکان‌ها منجر محبوبیت روز افزون آن شده‌است. بیش تر از ۳۲٪ از وبسایت‌ها وردپرسی می‌باشند و وب سایت‌های بزرگی مثل وال استریت ژورنال، نیویورک تایمز و CNN از وردپرس استعمال مینمایند. اپن سورس بودن، پنل رئیس استفاده کننده پسند و مطابقت و همخوانی بودن با مقررات بهینه سازی از گزاره از مهم‌ترین مزایای وردپرس میباشد. همینطور وجود تعداد متعددی قالب و پلاگین بدون پول دست شمارا تماماً گشوده می گذارند تا تجهیزات زیادی را به اینترنت سایتتان بیشتر کنید.
یک کدام از دیگر از مزیت‌های وردپرس قابلیت و امکان فعال‌سازی اشکال مختلفی از وبسایت‌ها از پاراگراف وبلاگی، فروشگاهی، شرکتی، خبری و… میباشد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ دی ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۴۲:۳۲ توسط:web001 موضوع: نظرات (0)

چگونه می توان از خوراک RSS برای خواندن مطالب تازه وب سایت مورد علاقه استفاده کرد؟

نمونه سایت b2b


در ادامه، چند اپلیکیشن وجود دارد که به شما این امکان را می دهند تا بتوانید خوراک RSS های سایت مورد علاقه خود را دنبال کنید:

Feedly (قابل استفاده در وب، دارای Add-On مرورگر، ios، اندروید، Kindle)
Innoreader (قابل استفاده در وب، اندروید، ios)
The Old Reader (قابل استفاده از وب، مک، ویندوز، اندروید، ios و…)
Bloglovin (قابل استفاده در وب، اندروید، ios)
ما توصیه می کنیم تا از Feedly جهت دنبال کردن خوراک RSS سایت ها استفاده کنید. این سایت بسیار سایت آسانی با یک رابط کاربری راحت است که شما می توانید هر موقع که خواستید، خوراک RSS یک سایت را مطالعه کرده و ادامه آن را در زمان های دیگر بخوانید.

کار با Feedly بسیار ساده است، تنها شما نیاز دارید تا آدرس وب سایت را وارد کرده و بر روی دکمه “Follow” جهت دنبال کردن سایت، کلیک کنید.

سرویس feedly

شما با استفاده از Feedly می توانید از ویژگی های بسیاری برخوردار شوید. به عنوان مثال، می توانید یک وب سایت را در دسته بندی مشخصی قرار دهید تا هر موقع که خواستید، به آن سایت دسترسی سریع پیدا کنید.

ویژگی های دیگری در Feedly وجود دارند، مانند چاپ خوراک، به اشتراک گذاری و ایمیل کردن آن!

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ دی ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۰۶:۱۲ توسط:web001 موضوع: نظرات (0)

بهینه سازی وب سایت (سئو وب سایت)

نمونه سایت b2b


بخش مهم دیگری که در موقع ساخت وب سایت و یا این که مشاجره فراگیری طراحی وب سایت می بایست مد حیث قرار بگیرد دعوا سئو یا این که به عبارتی seo سایت برای جستجو گر هاست. اکثر یوزرها تارنما های پهناور از روش کاوش گر ها مقصد خویش را پیدا می نمایند که می بایست طراح اینترنت این موضوع مهم را مد لحاظ قرار دهد. این نکته هم مهم میباشد که کاوش گر های مدرن دستگاهی که با آن کاوش میگردد را نیز امتیاز بندی مینمایند و نتیجه ها را می دهند ، مثلا روباتی که وبسایت ها را در گوگل برای کامپیوتر INDEX می‌نماید با روبات گوشی گوگل فرق مینماید.

۳ – در طراحی سایت آپ دیت باشید
و در غایت مهم‌ترین نکته ساختار و قالب سایت میباشد که با به کارگیری از تکنلوژی های آپ دیت بتواند حیث مشتری را در یک نگاه به خویش جلب نماید !

امروزه موسسه ها بزرگی مانند گوگل برای معرفی تولیدات خویش از روش تارنما از راه‌های خلاقانه و کاربرپسندی استعمال مینمایند، که ما نیز می توانیم در این شیوه پیشرو باشیم. که میتوان اینگونه معرفیش کرد
“هر استفاده کننده که وارد کاغذ اصلی تارنما شد ، او‌را وادار کنیم فارغ از آنکه از کاغذ بیرون شود مال ما‌را بپسندد و در امر ما داده ها کسب نماید”
اساسا به این راه دسته تایم لاینینگ یا این که اسکرول اینترنت گفته می‌شود که استفاده کننده از اولِ ورقه تا انتهای برگه را طی می نماید و در رابطه جنس ، کمپانی و … داده ها به دست می آورد .
مثلا به گوگل برای معرفی تولید ها خویش وبسایت های خویش را به این‌شیوه پباده سازی نموده است


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۷ دی ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۰۵:۱۸ توسط:web001 موضوع: نظرات (0)

کنترل کیفیت ژئوسینتتیک ها

ورق ژئوممبران


با اعتنا به توسعه و گسترش روزافزون استعمال از محصول ها ژئوسینتتیک در تعدادی سال اخیر در پروژه های عمرانی، کشاورزی، زیباسازی و …، باز‌بینی و در اختیار گرفتن کیفیت این تولیدها مطابق با استانداردهای در میان المللی امری حیاتی و دوری ناپذیر هست.
تولیدها ژئوسینتتیکی که عمدتا در پروژه های فوق آیتم به کارگیری قرار می‌گیرند عبارتند از:


۱- ژئوممبران(Geomembrane):
این جنس از پلیمرهای متفاوت از پاراگراف پلی اتیلن با چگالی سنگین (HDPE)، پلی اتیلن با چگالی سبک خطی(LLDPE) و پلی وینیل کلراید(PVC) ساخته میگردد که با دقت به کاربری پروژه از هرکدام از آنان می قدرت بهره برد. از کاربردهای ژئوممبران می شود به آب بندی استخرها و تونل ها، زیرسازی جاده ها و معابر و …. اشاره کرد. استانداردهای که اکثر وقت ها برای در اختیار گرفتن کیفیت ژئوممبران ها آیتم استعمال قرار میگیرد عبارتند از: GM13، GM17، ZTV.

 

۲- ژئوتکستایل (Geotextile):
این مال پوشش پلیمری محافظی میباشد که از آن جهت تحکیم و مسلح کردن خاک، فیلتراسیون، حفاظت، جداسازی و… در انجام عمل‌های عمرانی استعمال می‌گردد که در دو جور بافته گردیده یا این که منسوج (Woven) و بافته نشده یا این که غیرمنسوج (Non Woven) ساخت می گردد. استانداردهایی که اکثر زمان ها برای در اختیار گرفتن کیفیت ژئوتکستایل ها آیتم استعمال قرار میگیرد عبارتند از: GT12a، GT12b ، ZTV.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۵ دی ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۱۹:۳۲ توسط:web001 موضوع: نظرات (0)

طرح اولیه wireframe

نمونه سایت b2b


طرح گرافیکی نخستین تارنما یا این که اسکچ اولیه مرحله از پروسه پباده سازی تارنما میباشد. درین قدم از همه صفحه های وبسایت مانند برگه اصلی، در رابطه ما، تماس با ما، وب لاگ و همگی قسمت های دیگر تارنما، پباده سازی نخستین ای انجام شده و آنچه قرار میباشد استفاده کننده ببیند به تصویر کشیده می‌شود. بعد از آن رئیس پروژه و کافرما روی این مثال ها به توافق رسیده و مرحله اصلی پباده سازی آغاز می شود.

پباده سازی قالب اصلی وبسایت
مجموعه پباده سازی وبسیما با دقت به طرح اول مبادرت به طراحی صفحه صفحه ها متعدد تارنما کرده و تمام ملاک های پباده سازی ایده آل را رعایت می‌کند. رنگ سازمانی و لوگو نقش مهمی در طراحی وب سایت دارا‌هستند. در وبسیما همت می‌شود دور و بر وب سایت شما مطابقت بر مورد کاری تجارتتان باشد تا استفاده کننده با کسب و کاری یک دست و منظم مواجه شود. کافرما می تواند تا 30 درصد تغییرات نسبت به طرح نخستین که به تایید طرفین رسیده بود را درخواست نماید. کلیه موادتشکیل دهنده گرافیکی و بصری نیز پیشین از پیاده سازی به تایید صاحب کار می رسد.

کدنویسی وبسایت
گروه فنی وبسیما فراهم میباشد تا طرح آخری را اخذ کرده و مبنی بر آن پروسه برنامه نویسی را مقدمه نماید. کدهای یک تارنما حکم اسکلت بندی یک ساختمان را دارااست، لذا تمام دقت و اعتنا خویش را در انجام شایسته ترین و با صرفه ترین کدنویسی انجام داده و نهایی تکنولوژی ها و استانداردهای دنیای اینترنت را در آن دخیل می کنیم. ما در وبسیما از ادغام HTML، CSS، JQuery و Java script برای انجام کدنویسی استاتیک و آنچه که استفاده کننده میبیند یا این که با آن تعامل داراست به کار گیری می‌کنیم. دقت اصولی و توجه بالای وبسیما به کاربرپسند بودن UI و آماده شدن شایسته ترین UX سبب گردیده تا خروجی سایت همواره در بروزترین و باصرفه ترین موقعیت ممکن باشد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۵ دی ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۰۶:۱۸ توسط:web001 موضوع: نظرات (0)

سایت های تبلیغاتی، b2b و خرید و فروش عموماً از قابلیت‌ها و امکانات زیر برخوردارند

نمونه سایت b2b


وب سایت های تبلیغاتی، b2b و معامله عموماً از قابلیت و امکان‌ها و تجهیزات پایین برخوردارند:
قابلیت عضویت مجانی و مبلغی برای بنگاه ها یا این که مصرف کنندگان
قابلیت برگزاری مناقصه و مزایده
قابلیت معرفی شرکت های
قابلیت معرفی کالاها و سرویس ها
قابلیت تثبیت درخواست های داد و ستد در ساخت سایت معامله
قابلیت و امکان جور بندی کالاها و سرویس ها
برخورداری از آلبوم تصویر
قابلیت و امکان تثبیت و دستکاری داده ها به وسیله اعضاوجوارح
قابلیت و امکان پرداخت آنلاین
امکان جست و جویبار توسعه یافته
قابلیت و امکان مشاهده و تایید یا این که حذف اطلاع رسانی ها به وسیله رئیس
قابلیت و امکان اضافه کردن لغت ها کلیدی در اطلاع رسانی ها در ساخت وب سایت نیازمندیها و اطلاع رسانی
قابلیت تولید فرم رابطه با ما در طراحی سایت تبلیغاتی
قابلیت درج حیث برای اطلاع رسانی ها در ساخت سایت اطلاع رسانی و تبلیغاتی
قابلیت و امکان اکران تعداد بازدیدها در ساخت وب سایت b2b و تبلیغاتی


برچسب: سایت b2b،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ دی ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۴۲:۰۸ توسط:web001 موضوع: نظرات (0)

نکات مهم در طراحی سایت شرکتی

نمونه سایت b2b


ر ساخت سایت شرکتی چه نکاتی را می بایست رعایت کرد؟
اکثری از دوستان عزیز و کارفرمایان عزیز راجع‌به این سوال اعتنا کافی را ندارند و مثلا تنها به طراحی وب شرکتی اعتنا مینمایند. البته به هر دلیلی ممکن میباشد از وضعیت و نکاتی که لازم میباشد بی تردید برای ساخت سایت چیره شرکتی درایت داشته باشند بی خبر باشند.

نکات مهم در طراحی سایت شرکتی
دقت فرمایید که‌این نکات بسیار مهم می‌باشند و برای پیروزی وبسایت شرکتی تضمین کننده است. پس لازم میباشد بدین نکات به طور کامل دقت فرمایید.

نکات مهم در اصول پباده سازی و ساخت سایت شرکتی


انتخاب انگیزه
سرعت و پایداری بالا
رعایت قواعد صحیح برنامه نویسی
seo و سئو
ساختار مطلوب و ظریف
انتخاب انگیزه
نکته بسیار مهم در طراحی وب سایت این میباشد که انگیزه خویش را از ساخت سایت مشخص و معلوم فرمائید. این خصوصیت یگانه صاحبکار میباشد. مثلا در شرایطی‌که انگیزه خاصی نداشته باشید شما فقط هزینه خویش را صرف می‌کنید.

می بایست برای ساخت سایت شرکتی متبوع خویش طرح ریزی نمائید و دقیقا متوجه باشید که قرار میباشد پس از ساخت وب سایت شما چه خدماتی در سایت ارائه دهید.

چنانچه در انتخاب انگیزه مشکلی داشته باشید سبب می‌گردد که حتی از پروژه فعلی خویش نا آرزو گردید. همینطور شما وقت و هزینه خویش را نیز از دست می دهید.

سرعت و پایداری بالا
خواسته از سرعت و پایداری بالا این میباشد که سایت شرکتی می بایست سرعت لود بسیار خیر و خوبی داشته باشد. سرعت بار گذاری خوب یعنی اینکه سرعت لود بایستی پایین 3 ثانیه باشد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۰ دی ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۵۴:۰۹ توسط:web001 موضوع: نظرات (0)

مهارت­ها و تکنیک ­ها در طراحی وب

نمونه سایت b2b


طرح­ ریزی رابطه و بازاریابی در یک تارنما میتواند انتخاب نماید که چه چیزی برای جذب بازار مخاطب آن وب سایت موءثر میباشد. این بازار مخاطب می­تواند دارنده اشخاصی با منزلت سنی یگانه یا این که فرهنگ وتمدن یگانه باشد؛ براین اساس طراح می­تواند به گرایش مخاطب پی پیروزشود.

طراحان همینطور می­توانند فهم نمایند چه نوع سایتی را پباده سازی می­نمایند، یعنی، به عنوان مثالً، ملاحظات پباده سازی یک تارنما تجارت-به-تجارت (B2B) به انگلیسی Business to Business با سایتی که مصرف­ کننده را انگیزه گرفته، مثل یک مغازه اینترنتی یا این که یک وب سایت سرگرمی، تماماً گوناگون میباشد.

می بایست توجه داشت که زیبایی ظاهری یا این که پباده سازی کلی وبسایت، با شفافیت و توجه در محتوی آن یا این که مسیریابی سهل در وبسایت تداخل نداشته باشد، به ­ویژه در وبسایت­های B2B. طراحان همینطور می­توانند آوازه مالک تارنما یا این که بنگاهی که وب سایت آن­را عرضه می­نماید، در حیث داشته باشند تا اطمینان نتایج شود که وب سایت به­ شکلی مناسب به ­تصویر کشید می­شوند.

پباده سازی تجربه کاربری یا این که User experience design و پباده سازی تعاملی
ادراک استفاده کننده از محتوای یک تارنما اکثر زمان ها به فهم و شعور وی از طریق کارکرد وب سایت بستگی داراست. این بخشی از پباده سازی تجریه کاربری میباشد. تجربه کاربری با کاغذ­ آرایی، راهبرد­ های بدیهی و برچسب ­های وبسایت در رابطه میباشد. ادراک استفاده کننده از شیوه تعامل وی با وب سایت می­تواند به پباده سازی تعاملی وب سایت نیز بستگی داشته باشد. در حالتی که استفاده کننده متوجه اثرگذار بودن وبسایت شود، به احتمال زیاد استعمال از وبسایت را ادامه میدهد. کاربرانی که مهارت بیشتری دارا‌هستند و از وبسایت­ها طولانی تر راز در می­ آورند، ممکن میباشد یک سایت متمایزتر را که رابط کاربری پیچیده خیس و استفاده کننده پذیری کمتری داراست، مفیدتر بدانند.

با این­ اکنون، کاربرانی که تجربه کمتری دارا‌هستند ممکن میباشد متوجه مزایای وبسایتی که رابط کاربری پیچیده­ تری دارااست نشوند. این مقاله سبب ساز گرایش به تجربه کاربری همگانی­ خیس و دسترسی سهل وآسان و جذب بیشترین یوزرها ممکن، صرف ­حیث از مهارت آن­ها می­شود. اضافه عامل ها پباده سازی تجربه کاربری و پباده سازی تعاملی، در پباده سازی رابط کاربری در حیث گرفته می­شود.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۹ دی ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۲۷:۵۹ توسط:web001 موضوع: نظرات (0)